Flatbush Zombies i The Underachievers w Warszawie

Na jedynym koncercie w Polsce w 31 marca 2015 klubie Proxima w Warszawie zagrają The Underachievers i Flatbush Zombies! Trasa promuje najnowszy, wspólny projekt obu grup, zatytułowany „Clockwork Indigo”.

Flatbush Zombies to trio, które od 2010 roku tworzą Meeky Darko, Zombie Juice i Erick Arc Elliot. Pochodzą z dzielnicy Flatbush na Brooklynie. Popularność i adorację ze strony hiphopowego środowiska zapewnił im klip do numeru „Thug Waffle”. Bez wsparcia żadnej z wytwórni w 2012 roku grupa wydała swój debiutancki mixtape pt. „D.R.U.G.S”, co w rozwinięciu oznacza nic innego jak „Death and Reincarnation Under God’s Supervision” i stanowi motto zespołu. Dziś mają na koncie dwa mixtape’y, jedno EP i współpracę z takimi raperami jak ASAP Rocky, Action Bronson czy Danny Brown. W tym czasie trio zdążyło również wystąpić na festiwalach Coachella, SXSW i Roskilde.

The Underachievers to również grupa pochodząca z Brooklynu. Protegowani Flying Lotusa, już pierwszy oficjalny materiał wydali nakładem wytwórni Brainfeeder Records. Ich muzyka to psychodeliczny hip-hop, w równym stopniu czerpiący z dorobku sceny NY jak i nowoczesnych brzmień, bliższych eksperymentatorom z Los Angeles. Kwintesencją stylu The Underachievers jest singiel „Herb Shuttles”. Bardzo klimatyczny klip do tego numeru liczy sobie już ponad 8 milionów wyświetleń. Do tej pory ich dyskografia zawiera dwa mixtape’y („Indigoism” i „Lords Of Flatbush”) i jeden album długogrający „Cellar Door: Terminus Ut Exordium”, wydany w kwietniu 2014r.

Flatbush Zombies i The Underachievers, obok kolektywu Pro Era, zaliczani są do nowej fali nowojorskiego hip-hopu, przywracającej dawny blask scenie wschodniego wybrzeża. Ukoronowaniem współpracy obu grup jest wydana w październiku EP’ka „Clockwork Indigo”. Materiał ten składy będą promować podczas europejskiej trasy wiosną 2015 roku!

Bilety na koncert dostępne są na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.