Hollywood Undead w Warszawie i we Wrocławiu

Hollywood Undead zagrają 17 lutego 2018 r. w Warszawie (klub Stodoła) oraz 18 lutego we Wrocławiu (klub A2). W roli supportu zagra Astroid Boys.

Entuzjastyczne reakcje polskich fanów podczas zeszłorocznego koncertu Hollywood Undead w warszawskim klubie Stodoła sprawiły, że zespół ponownie zagra w Polsce! Amerykanie będą promować swój najnowszy krążek „FIVE” [Dove & Grenade Media/BMG].

Liczba „V” zawiera w sobie głęboki przekaz. Po dekadzie od debiutu surowa złość i pasja, która definiuje Hollywood Undead od pierwszego dnia, stała się bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek do tej pory.

Posiadamy pięć zmysłów. Pięć punktów zdobi gwiazdę. Liczba pięć reprezentuje człowieka w teologii. Dla pięciu członków zespołu Hollywood Undead – Johnny’ego 3 Tears, J-Doga, Charliego Scena, Funny Mana i Danny’ego – cyfra ta idealnie zamyka dotychczasową dyskografię rap-rockowej grupy z Los Angeles.

„Jesteśmy pięcioma braćmi, a to nasz piąty album” – ogłosił Johnny 3 Tears. „Nic nie oddaje głębi muzyki, tak jak ta liczba. Numerologia to potężna siła. Kiedy mówimy „Pięć” wszystko nabiera sensu. Odwołujemy się również do utworu “No. 5” z naszego pierwszego albumu. Co więcej, nawiązaliśmy w ten sposób do sekretnego fanclubu, który wspierał nas przez ostatnią dekadę. Ta liczba jest znacząca, tak jak znaczący jest dla nas ten moment. Nasi fani sprawiają, że czujemy się jak najważniejszy zespół na świecie. Ich zaangażowanie w naszą muzykę inspiruje nas do tego, by nigdy ich nie zawieść. „Five” jest dla nich.”

ASTROID BOYS
Niewielu artystów może się pochwalić występami przed taki zespołami jak: Trash Talk, Deez Nuts, Public Enemy czy Skepta. Począwszy od samodzielnego tworzenia utworów i nagrań wideo, a na własnym sklepie z oficjalnym merchem zespołu kończąc, grupa pokazała, że potrafi dbać o własne interesy, ma nad wszystkim pełną kontrolę i działa uczciwie. Dobrze to zobrazowali w dokumencie własnej produkcji zatytułowanym „Straight Outta CF10”.

Zespół został założony w 2012 roku przez Traxx, któremu przyświecała idea stworzenia nowej i ekscytującej grupy muzycznej, łączącej jego przeszłość jako punkowego dzieciaka, z jego nastoletnim zainteresowaniem gatunkiem grime. Wspólnie z przyjacielem DJem Comfort zainicjowali mały hip-hopowy zespół, który koncertował w okolicach Cardiff. W krótkim czasie do grupy dołączył DJ Dellux, któremu bardzo podobały się cele oraz kierunek muzyczny zespołu. Był on już dobrze znany mieszkańcom Cardiff, ponieważ w wieku 14 lat prowadził audycje radiowe w centrum młodzieżowym, w których można było posłuchać tworzonych przez niego bitów. Zespół często występował u boku „rywala” MC Benjiego i udało im się nawiązać owocną współpracę. Długoletni przyjaciel – i fan metalu – Harry został zrekrutowany, ponieważ świetnie grał na żywo na perkusji. Od tego czasu muzycy w zespole ciągle się rozwijają co doskonale słychać w studio nagraniowym i widać na koncertach.

Astroid Boys zbudowali swoją reputację biorąc udział w licznych festiwalach muzycznych takich jak: Reading & Leeds Festival, Download Festival, T in the Park, Block Party Festival (Niemcy) i With Full Force Festival (Niemcy). Ostre uderzenia w perkusję w połączeniu z gitarą i ich agresywnym wokalem na żywo – to ich znak rozpoznawczy przyciągający uwagę miłośników gatunków: hardcore, punk i grime. Koncerty zespołu są bardzo dynamiczne i pozostawiają niezapomniane wrażenia.

Astroid Boys dołączyli do wytwórni płytowej Music For Nations i stali się flagowym zespołem przy jej reaktywacji. Ich EPka „Bacon Dream” i „CF10” zostały ponownie wydane na przeźroczystym winylu, a ich pierwszy longplay „Broke” ujrzał światło dzienne w 2017 roku. Ich wakacyjny grafik jest bardzo obłożony festiwalami zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Europie Zachodniej.

Bilety w cenach 129 zł i 149 zł (balkon, dostępny wyłącznie w klubie Stodoła) dostępne na na LiveNation.pl i Stodola.pl.