Jamiroquai muzyczną gwiazdą Verva Street Racing

Brytyjski zespół funkowy Jamiroquai będzie gwiazdą Verva Street Racing, które odbędzie się 20 września 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jamiroquai to brytyjska grupa funkowa założona w 1992 roku przez frontmana i kompozytora większości utworów Jay Kay’a. Muzyka Jamiroquai to połączenie tanecznych beatów, jazzujących partii instrumentalnych i zaangażowanych społecznie tekstów. Zespół słynie z takich przebojów jak Virtual Insanity, Cosmic Girl, Canned Head czy Seven Days in Sunny June.

Do najbardziej popularnego składu grupy należą poza Jay Kay’em, perkusista Derrick McKenzie, klawiszowiec Toby Smith, basista Stuart Zender i grający na aborygeńskim instrumencie – didgeridoo Wallis Buchanan.

Poza swoją miłością do muzyki Jay Kay jest dobrze znany ze słabości do motoryzacji. Posiada ogromną kolekcję sportowych samochodów, w skład której wchodzą między innymi takie marki jak: Ferrari, Lamborghini, Mercedes i Aston Martin. Ta fascynacja znalazła swoje odzwierciedlenie także w twórczości artysty. Na okładce albumu Travelling without Moving, pojawiło się charakterystyczne logo Jamiroquai, tzw. Buffalo Man, wpisany w prostokąt wyraźnie nawiązujący do herbu Ferrari, a w teledysku Cosmic Girl mogliśmy zobaczyć trzy samochody z kolekcji muzyka.

Występ na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym nie będzie pierwszym kontaktem Jay Kay’a z tą imprezą. W 2011 roku podczas drugiej edycji VERVA Street Racing wziął udział w pokazie legendarnych samochodów i zaprezentował swoje Porsche 914/GT z 1970 roku.