Kensington w Warszawie i we Wrocławiu

Holenderska rockowa grupa Kensington zagra 14 kwietnia 2018 r. w Warszawie (Palladium) i 15 kwietnia we Wrocławiu (A2).

Pochodząca z Utrechtu grupa Kensington to obecnie najpopularniejszy rockowy zespół w Holandii, tworzą ją: Eloi Youssef (wokal, gitara), Casper Starreveld (wokal, gitara, pianino), Jan Haker (bas) i Niles Vandenberg (perkusja). Zespół pod koniec 2016 roku wydał 4 już w swojej karierze album „Control”, który jest ich najbardziej ambitnym oraz osobistym wydawnictwem.

„Control” opiera się na skrajnościach – znajdziemy tam ciche i spokojne „Storms”, ale także rockowe „St. Helena”. Chcieliśmy stworzyć płytę, która wywoła silne reakcje. Zajrzeliśmy głębiej w nas, by odsłonić schowane warstwy i znaleźć wszystkie skrajne krawędzie w naszym muzycznym DNA” – mówią muzycy.

Płyta, która jest już podwójną platyną, została nagrana w Forum Music Village w Rzymie, jej producentem jest Michael Beinhorn, który współpracował wcześniej z takimi zespołami jak, Red Hot Chili Peppers, Korn, Marilyn Manson, czy Soundgarden.

Album „Control” to następca wydanej w 2014 roku płyty „Rivals”, trzykrotnie pokrytej platyną. Dzięki „Rivals” zespół trafił do klubów i na festiwale w całej Europie, budując sobie przy tym dużą rzeszę fanów. Zespół wystąpił na największych europejskich festiwalach, takich jak Sziget, EXIT, Frequency, Gurten, Life Festival, Werchter, Lowlands czy Pinkpop. W Polsce można było już ich zobaczyć między innymi na Przystanku Woodstock, Czad Festiwalu czy ostatnio na MuzoFest w warszawskiej Stodole.

W lutym i marcu 2017 roku zespół odbył dużą trasę koncertową po Europie, występując w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Czechach czy w Polsce, grając w salach na 7 tysięcy ludzi. Pod koniec roku grupa Kensington zagrała aż 5 koncertów z rzędu w Ziggo Dome w Amsterdamie. Bilety na te koncerty wyprzedały się z rocznym wyprzedzeniem, zresztą podobnie jak na właśnie rozpoczętą klubową trasę po Holandii.

Grupa na początku kwietnia wyruszy na kilkanaście koncertów po Europie. W ramach właśnie tej trasy będzie można zobaczyć aż dwa koncerty w Polsce – 14 kwietnia w warszawskim Palladium i dzień później we wrocławskim klubie A2. Niesamowity klimat ich występów na żywo, można zobaczyć w clipie do najnowszego singla „Slicer”, który w całości został zrealizowany podczas ubiegłorocznych koncertów w Ziggo Dome.

14 kwietnia 2018, godz. 20:00
Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

15 kwietnia 2018, godz. 20:00
Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5, Wrocław

Bilety w cenie: 79 zł (I pula), 99 zł (II pula)
Bilety dostępne na: www.eventim.pl, www.goodtaste.bilety24.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl a także w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert.