Kraftwerk w Krakowie

Niemiecka grupa Kraftwerk zagra 4 grudnia 2015 w ICE Kraków Congress Centre w ramach projektu 3-D concert.

Multimedialny projekt został założony w 1970 roku przez Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Swoją muzykę tworzą w Kling Klang Studio w Dusseldorfie, tam właśnie powstają wszystkie albumy zespołu.

W połowie lat 70‘ Kraftwerk zdobył międzynarodowe uznanie za sprawą swoich rewolucyjnych elektronicznych ‚sound scapes’ oraz muzycznych eksperymentów z robotyką i technicznymi innowacjami. Ze swoją muzyczną wizją przyszłości, zespół tworzy elektroniczny soundtrack XXI wieku.

Ich kompozycje przy użyciu innowacyjnych technik, syntetycznych głosów oraz komputerowych rytmów, miały ogromy wpływ na całą gamę gatunków muzycznych: od elektroniki po hip hop, od techno po SynthPop.

W swoich występach na żywo Kraftwerk (Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert, Falk Grieffenhagen), ukazują swoją wiarę w muzyczną syntezę ludzkiej energii z komputerowymi kompozycjami .

W 2012 roku przez swoją prezentację ”Catalogue” w Museum of Modern Art w Nowym Jorku Kraftwerk, pozwolił cofnąć się w późne lata 60-te do Dusseldorfu zataczając koło historii swoich osiągnięć. Ich koncerty 3D są prawdziwym „Gesamtkunstwerk” – kompletnym dziełem sztuki.

Seria koncertów w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, zapoczątkowała kolejne występy w najsłynniejszych, eleganckich i awangardowych galeriach świata: Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, The Opera House w Sydney, The Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Neue Nationalgalerie w Berlinie

W 2014 roku Ralf Hütter i jego partner zostali uhonorowani nagrodą Grammy za całokształt twórczości – the Grammy Lifetime Achievement Award.

KRAFTWERK 3D concert
4 grudnia 2015, ICE Kraków Congress Centre

Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl
Bilety w cenach: 349 PLN, 299 PLN, 249 PLN, 199 PLN