Lamb na czterech koncertach

Brytyjska grupa Lamb zagra w grudniu we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Koncerty odbędą się w ramach trasy promującej najnowszy krążek zespołu.

Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet obracający się w stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic – Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów – Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznych trip hopem, aż po drapieżny i nerwowy drum’n’bass.

Mają swym koncie 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless. W 2004 roku duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Ostatni wspólny koncert Barlow i Rhodes zagrali w amsterdamskim klubie Paradiso we wrześniu 2004. Pamiętny występ został zarejestrowany na potrzeby płyty DVD, która nigdy się nie ukazała. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W 2011 roku ukazał się nowy krążek „Five”.

Na początku tego roku powrócili do studia i właśnie kończą pracę na swoim szóstym albumem – „Backspace Unwind”, którego premiera odbędzie się w październiku. Nowy materiał zaprezentują podczas swojego europejskiego tournée!

08 grudnia 2014, Wrocław
Eter Club, ul. Kazimierza Wielkiego 19, godz. 20:00

09 grudzień 2014, Kraków
Fabryka, ul. Zabłocie 23, godz. 20:00

10 grudnia 2014, Warszawa
BASEN, ul. Marii Konopnickiej 6, godz. 20:00

11 grudnia 2014, Gdańsk
B90, ul. Doki 1, godz. 20:00

Bilety: 90 zł // 100 zł w dniu koncertu

Sprzedaż: bileterie EMPiK, sklepy Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem eBilet, Ticketpro, Muno i Eventim na terenie całego kraju.