Mariachi el Bronx przed Gogol Bordello

Mariachi el Bronx zagra przed Gogol Bordello w ramach trasy CRACK THE CASE TOUR! Dla tych, którzy dotąd nie mieli okazji dać się porwać ich muzyce na żywo, nadchodzi okazja. Już w grudniu zespół zagra na trzech koncertach w Polsce, w Gdańsku (1.12), Krakowie (2.12) i w Warszawie (4.12).

Grupa Mariachi el Bronx (znany również jako The Bronx) powstała w 2002 roku w Los Angeles. Jako The Bronx wydali 4 hardcorowo-punkowe albumy (ostatni w 2013 roku). Natomiast jako Marichi el Bronx swoją twórczością oddają pokłon w stronę Meksyku. Muzycy w kapitalny sposób czerpią z tradycji oryginalnych składów nurtu Mariachi, czyli orkiestr niezwykle popularnych w Meksyku, a rozsławionych m.in. przez kino Roberta Rodrigueza.

Atmosfera meksykańskiego święta obecna jest na koncertach od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół w niezwykły sposób łączy meksykańską tradycję z pasją do grania. Rządzą tu skrzypce, gitary i bezbłędna sekcja dęta. Ich twórczość jest osobista, płynie prosto z serc muzyków i trafia wprost w serce słuchaczy. Międzynarodowy rozgłos jaki grupa zdobyła jest w pełni zasłużony. 4 listopada band wydaje swój trzeci krążek pod szyldem Mariachi el Bronx, na którym ponownie skupia swoją uwagę na południowym folku oraz radosnych dźwiękach fiesty.

GOGOL BORDELLO
CRACK THE CASE TOUR!
Support: Mariachi El Bronx

1 grudnia – Gdańsk, KLUB B90
2 grudnia – Kraków, ROTUNDA
4 grudnia – Warszawa, Klub Stodoła

Gogol Bordello ma na koncie osiem albumów, z których ostatni, Pura Vida Conspiracy, ukazał się w 2013 roku. Skład tej formacji, założonej w Nowym Jorku w późnych latach 90., jest równie niecodzienny, jak muzyka którą grają. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tak niezwykłej ekipy. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także z odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia, czy Ekwador. Na czele tej etnicznej składanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Podróż przez Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Ten okres z życia muzyka sprawia, że chętnie odwiedza on Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami. W czasie pamiętnego koncertu w Klubie Stodoła trzy lata temu, Eugene wystąpił w koszulce z wizerunkiem Bolka i Lolka – na znak sympatii do naszych rodaków.

Gogol Bordello zagości w tym roku 1 grudnia w gdańskim klubie B90, 2 grudnia w krakowskiej Rotundzie oraz 4 grudnia w warszawskiej Stodole.

BILETY W SPRZEDAŻY OD 28 LIPCA, GODZ. 10.00

Gdańsk:
Do 11 listopada – 90 pln (stojące)
Od 12 listopada – 100 pln (stojące)

Kraków:
Do 11 listopada – 90 pln (stojące), 120 pln (balkony)
Od 12 listopada– 100 pln (stojące), 130 pln (balkony)

Warszawa:
Do 11 listopada – 90 pln (stojące), 120 pln (balkony)
Od 12 listopada– 100 pln (stojące), 130 pln (balkony)