Mark Knopfler w Krakowie

Mark Knopfler zagra w ramach wiatowej trasy koncertowej 13 lipca 2015 w Kraków Arenie. Będzie to jednocześnie okazja dla fanów, żeby usłyszeć na żywo piosenki z nadchodzącego albumu “Tracker”, który zostanie wydany nakładem Virgin/EMI Records w styczniu 2015.

Na trasie znalazła się Polska a koncert odbędzie się w Kraków Arenie 13 Lipca 2015. Bilety trafią do sprzedaży 29 września na www.LiveNation.pl

Mark Knopfler, który wprowadza ostatnie poprawki na albumie “Tracker” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występować z siedmioosobowym zespołem. Z większością muzyków współpracował przez niemal dwie dekady – Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (pianino), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (gitara basowa), and Ian Thomas (perkusja).

“Tracker” będzie dziewiątym albumem w solowej karierze Marka Knopflera, która zaczęła się w 1996 z “Golden Heart”. Na albumie pojawią się też gościnne występy artystów takich jak Ruth Moody, Bruce Molsky, Nigel Hitchcock czy Phil Cunningham.

Wielokrotny zdobywca nagrody Grammy nie przestaje zestawiać ironicznych tekstów z męskimi dźwiękami gitary. Mark Knopfler stworzył przeboje takie jak “Money For Nothing”, “Sultans Of Swing”, “Romeo and Juliet”, “Walk of Life”, “What It Is” czy “Sailing To Philadelphia”. Podczas swojej kariery współpracował z wieloma znakomitymi artystami m.in. Bobem Dylanem, Ericiem Claptonem, Randym Newmanem, Vanem Morrisonem oraz Emmylou Harrisem, jak również skomponował muzykę do wielu filmów, w tym Cal, Local Hero (Biznesmen i gwiazdy) oraz Princess Bride (Narzeczona dla księcia)

Mark Knopfler – 13 lipca 2015, Kraków Arena

Ceny biletów :

Płyta (miejsca siedzące) 210,00 zł – 170,00 zł
Trybuny Premium 210,00 zł
Trybuny 190,00 zł -170,00 zł
Niepełnosprawni 170,00 zł