Marky Ramones Blitzkireg z Andrew WK we Wrocławiu

2 lipca we wrocławskim klubie Zaklęte rewiry zagra zespół perkusisty Ramones – Marky Ramones Blitzkireg z Andrew WK na wokalu. Zespół zagra 90 minutowy set składający się z największych hitów Ramones. Ich występ poprzedzą polskie grupy Farben Lehre i The Analogs.

MARKY RAMONES BLITZKRIEG
Wiosną 1978 roku Marky dołączył do Ramones. W przeciągu zaledwie kilku tygodni trafił do studia, gdzie grupa nagrywała płytę „Road to Ruin”, na której pojawił się jeden z ich największych przebojów „I Wanna Be Sedated”. Ich wspólna histroria to 15 lat grania, ponad 1700 koncertów i ponad 15 wypuszczonych krążków, wliczając w to 2 ostatnie płyty Mondo Bizarro i Adios Amigos, gdzie również dodał swój wkład twórczy w pisanie utworów.

W roku 2000 Joey Ramone poprosił Marky’ego o zagranie na swojej solowej płycie „Don’t Worry About Me”. Rok później Marky wraz z Johnnym, Dee Dee i Tommym Ramone, zostali zaproszenie do Rock ‘N’ Roll Hall of Fame.

Luty 2010 roku przyniósł Marky’emu nagrodę Grammy za dokonania muzyczne. Jest to jedyna nagroda Grammy dla pionierów punk rocka.

Mimo sporej ilości lat na karku i dokonań muzycznych, Marky Ramone nie zamierza zwalniać. Obecnie jest w trasie ze swoją grupą Marky Ramone’s Blitzkrieg, która wykonuje najważniejsze piosenki Ramones. Na wokalu usłyszymy Andrew W.K.

Andrew W.K.
Nie zwykły imprezowicz, ale wręcz król imprezy Andrwe W.K. wkroczył na scenę muzyczną z hybrydą metalu, popu i dance’u która zarówno parodiowała jak i oddawała hołd najbardziej kiepskim cechom każdego z trzech stylów. Jego ironiczny styl ‘white trash’ w szczególności przypadła do gustu Brytyjczykom, którzy na łamach NME i Kerrang! przyznali mu pochlebne recenzje.

FARBEN LEHRE
Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, w Auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jego absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Muzycy nie ukrywają swoich fascynacji twórczością: SEX PISTOLS, RAMONES, CLASH, POGUES, DEAD KENNEDYS, BAD RELIGION, , pamiętając o JOY DIVISION, NIRVANIE, R.E.M. czy ROLLING STONES.

THE ANALOGS
Polska grupa grająca punk rock. Powstała w Szczecinie w roku 1995. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Zespół zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom.

2.07.2014 (środa) klub Zaklęte Rewiry
Ul. Krakowska 100, Wrocław
Start 19.00, Drzwi 20.00

BILETY DOSTĘPNE W CENIE:
-przedsprzedaż do dnia 1.07.2014 – 66.6 PLN
-dzień koncertu od dnia 2.07.2014 – 80 PLN