Matisyahu na dwóch koncertach

Matisyahu wystąpi 26 sierpnia w gdańskim B90 i 27 sierpnia we wrocławskim Eterze.

Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album „Shake Off The Dust…Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli – „King Without A Crown”. W kolejnych latach ukazały się płyty „Youth” (2006), „Light” (2009) i „Spark Seeker” (2012). Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość – m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn „Billboard” topowym artystą reggae.

Początkowo na scenie występował w jarmułce, a jego teksty wielokrotnie dotyczyły relacji łączących go z Bogiem. Przełom nastąpił w 2012 roku przy płycie „Spark Seeker”, na której można usłyszeć wyraźne elektroniczne inspiracje. Matisyahu pozbył się tu jarmułki i chasydzkiej brody, choć jego wiara pozostała niezmieniona.

Ostatnim albumem w dorobku Matisyahu jest płyta „Akeda”, która ukazała się w 2014 roku. Promowały ją m.in. single „Surrender”: i „Broken Car”.

Muzyk słynie z rewelacyjnych koncertów, o czym miała już okazję przekonać się zgromadzona w Jarocinie publiczność. Ponieważ od wydania „Akedy” muzyk regularnie koncertuje – można spodziewać się równie doskonałych występów w Gdańsku i Warszawie!

Bilety na koncerty Matisyahu w Polsce są już dostępne w punktach sprzedaży. Wejściówki na koncert w Gdańsku dostępne są m.in. na tickets.soundrive.pl i w punktach stacjonarnych. Bilety na koncert we Wrocławiu można kupować na stronach www.ticketpro.pl, www.biletin.pl oraz www.eventim.pl.