Metric w Warszawie

Metric wystąpi 2 listopada 2018 r. w klubie Stodoła w Warszawie.

„To siódmy album naszego zespołu”, mówi kultowa wokalistka Emily Haines. „Chcieliśmy, aby pierwszą piosenką, którą usłyszą ludzie, była” Dark Saturday „, jako dźwiękowy dowód na to, że nasze gitarowe granie powraca. Lirycznie piosenka przedstawia antyutopijną scenę życia nocnego, przepełnioną bogactwem, w której bananowe dziewczyny mówią mdlące rzeczy typu „Jestem bogata, wszystko jest darmowe”.

Po raz pierwszy od ostatnich 3 albumów, gitarzysta Jimmy Shaw nie był współproducentem, decydując się na powierzenie tej roli swojemu pierwszemu współpracownikowi Justinowi Meldal-Johnsenowi, który współpracował m.in. z M83, Beck czy Nine Inch Nails. Album, który został nagrany we własnym studio zespołu (Giant Studio w Toronto) był również miksowany przez pierwszego współpracownika Tony’ego Hoffera, który ma swój udział w nagraniach m.in. Phoenix, Depeche Mode czy Air.

„Justin był właśnie tym, czego potrzebowaliśmy podczas produkcji tego albumu”, skomentował Shaw. „Naprawdę widział każdego członka zespołu oko w oko i był w stanie uchwycić to, co każdy z nas potrafi robić najlepiej. Zdałem sobie sprawę, że sam nie mogłem tego zrobić, będąc tak długo w zespole. W końcu mogliśmy skupić się na grze, tak jak na początku. Stworzyliśmy ten album w taki sposób, w jaki nie robiliśmy tego od dłuższego czasu i myślę, że będzie to słychać”

Do sieci trafił również teledysk „Dark Saturday” w reżyserii długoletniego współpracownika Justina Broadbenta. Po premierze w wielu wiodących, światowych mediach t.j Rolling Stone, NME, teledysk jest teraz ogólnodostępny: https://metric.lnk.to/DarkSaturdayvideo

Chociaż nie ujawniono tytułu, grafiki ani listy utworów nadchodzącego albumu, zespół uruchomił kampanię przedsprzedażową na swojej stronie internetowej, oferując wiele różnych pakietów. Fani, którzy zamówili album w przedsprzedaży, otrzymają limitowany winyl „Dark Saturday” bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Bilety w cenie 79 PLN w sprzedaży na Stodola.pl oraz LiveNation.pl