Miss May I, Fit For A King, Void Of Vision i Currents w Warszawie

Miss May I, Fit For A King, Void Of Vision oraz Currents zagrają 6 lutego 20178 r. w warszawskiej Proximie w ramach trasy koncertowej We Are Stronger Than Before Tour.

MISS MAY I (USA) metalcore:
Dekadę istnienia, która wypada w 2017 roku, ekipa Miss May I postanowiła uczcić w swój ulubiony sposób, czyli objeżdżając świat z koncertami. Powód do podróży po świecie to nie tylko jubileusz. W 2017 roku premierę miała bowiem szósta płyta kapeli z Ohio, „Shadows Inside”. A wszystko zaczęło się dzięki pasji do muzyki, jaką przejawiała piątka kumpli z miasteczka Troy – Levi Benton, Justin Aufdemkampe, BJ Stead, Jerod Boyd i Ryan Neff. Ostatni z wymienionych na pewien czas pożegnał się z Miss May I, ale powrócił na łono zespołu, w którym zaczynał muzyczną karierę.

Miss May I mają bardzo rozwinięty etos pracy, więc już parę miesięcy po powstaniu nagrali i wydali własnym sumptem EP-kę „Vows For A Massacre”. Rok 2009 przyniósł debiut w pełnym wymiarze czasowym, zatytułowany „Apologies Are For The Weak”. Przełom w karierze kapeli nastąpił w 2014 roku, kiedy premierę miała płyta „Rise Of The Lion”, która dotarła do wysokiego, 21 miejsca na liście „Billboardu”.

Miss May I przetrwali spadek zainteresowania metalcore’em, ponieważ nie wykonują go w postaci czystej, płaczliwej, schematycznej, lecz świetnie mieszają z rasowym thrash metalem. No i na żywo wypadają kapitalnie, co na pewno przyczyniło się do ich sporej popularności. Warto dodać, że ich kawałek „Forgive And Forget” znalazł się na soundtracku do filmu „Piła 6”, a „Apologies Are For The Weak” w grze wideo „Saints Row: The Third”.

FIT FOR A KING (USA) metalcore:
Coś dla tych, którzy lubią upowszechnianie wartości chrześcijańskich poprzez muzykę. Fit For A King (FFAK) podobnie jak Miss May I obchodzi w 2007 roku dziesiąte urodziny. Kapela powstała w Dallas, w Teksasie, a jej główną postacią jest perkusista i wokalista Jared Easterling. Jako jedyny z obecnego składu pamięta początki kapeli. W 2015 roku mieli zagrać w paryskim klubie La Bataclan. Nie zagrali, ponieważ podczas występu Eagles Of Death Metal cztery dni przed planowanym występem FFAK, doszło tam do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło ponad 100 osób. Wydarzenie tak poruszyło Amerykanów, że napisali o nim piosenkę o wszystko mówiącym tytule „Pissed Off”. Znalazła się na trzecim albumie kapeli „Deathgrip” z 2016 roku, Zamyka on na razie dorobek zespołu.

VOID OF VISION (Australia) metalcore:
Void Of Vision to pięciu młodych maniaków metalcore’a, pochodzących z australijskiego Melbourne. Zaczęli muzykować w 2013 roku. Zwrócili na siebie uwagę wideoklipem do piosenki „Life // Blood” i dzięki temu zaczęli intensywniej koncertować po Australii. Dzięki temu wyrobili sobie opinię zespołu, który daje doskonałe show i nie zawodzi tych, którzy przyszli go zobaczyć. Wydawniczo zasłynęli debiutancką EP-ką „Broken // Bones” i zebrali za nią doskonałe recenzje. Kilkanaście miesięcy później, we wrześniu 2016 roku, na rynku pojawił się debiutancki materiał Australijczyków „Children Of The Chrome”. Na nim, w 11 utworach, wyrażają swoją dezaprobatę dla współczesnego świata. Wspiera ich w tym gościnnie Drew Dijorio ze Stray From The Path.

CURRENTS (USA) metalcore, djent:
W stanie Connecticut w 2011 roku paru maniaków metalcore’a jednocześnie kochających monolityczny ajent Meshuggah, postanowiło założyć zespół, próbując połączyć obydwie stylistyki. Tak narodziła się formacja Currents. Jej DNA ewoluowało, by ostateczną formę osiągnąć w 2015 roku, wraz z dołączeniem do składu nowego wokalisty Briana Wille’a. Wspólnie z Jeffem Brownem (perkusja), Chris Wiseman (gitara), Ryanem Castaldim (gitara) oraz Dee Cronkite’em (gitara basowa) zaczął dopieszczać i rozwijać styl muzyki Currents.

Efekty poznaliśmy na wydanym w 2015 roku debiutanckim albumie. Wcześniej na dorobek Currents składały się dwie EP-ki z poprzednim wokalistą. Pod koniec wiosny 2017 roku Amerykanie doczekali się premiery kolejnego pełnowymiarowego wydawnictwa, „The Place I Feel Safest”, które promowały kawałki „Apnea” i „Withered”. Ten album kapela będzie promować w Polsce.

Zagrają:
MISS MAY I (USA) metalcore
+
Fit For A King (USA) metalcore
Void Of Vision (Australia) metalcore
Currents (USA) metalcore, djent

Kiedy: 6 lutego (wtorek) 2018
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)