Monster Truck przed Nickelback w Łodzi

Pokryty wielokrotną platyną rockowy zespół NICKELBACK zmuszony jest odwołać wszystkie koncerty zaplanowane na 2015 rok na trasie No Fixed Address Tour z uwagi na dłuższy okres odpoczynku wokalnego zaleconego głównemu wokaliście grupy Chadowi Kroegerowi. Kroeger, u którego w czerwcu zdiagnozowano torbiel na strunach głosowych, przeszedł niedawno operację i – zgodnie z zaleceniami lekarskimi – musi oszczędzać głos przez kolejne 6 – 9 miesięcy, aby w pełni wyzdrowieć. Bilety można zwracać w punkcie ich zakupu. Szczegóły na stronach internetowych Live Nation, Eventim, Ticketmaster, Ebilet i www.nickelback.com.

Grupa Monster Truck będzie gościem Nickelback podczas koncertu 13 października 2015 w łódzkiej Atlas Arenie.

Monster Truck to kanadyjski zespół pochodzący z Hamilton w Ontario. Grupa powstał w 2008 roku z prochów kilku indie-rockowych zespołów, ale Jon Harvey (bass & główny wokal), Jeremy Widerman (gitara & wokal), Brandon Bliss (organy & wokal) and Steve Kiely (perkusja & wokal) postanowili iść własną ścieżką i odpowiadać tylko za siebie. Ich śmiałe podejście do tworzenia i wykonywania muzyki stało się zaraźliwe. „Chcieliśmy wymieszać wszystkie nasze ulubione gatunki: hard rock, punk i klasyczny rock, by powstało coś surowego i podstawowego,” stwierdza Widerman. Zespół odwalił kawał dobrej roboty. Miejscowi fani muzyki zaczęli pędzić do okolicznych klubów, aby zobaczyć zespół występujący na żywo. Rock n ‚Roll wyraźnie nie jest martwy!

Oferty zaczęły spływać, a grupa stanęła przed trudnym wyborem, pod skrzydłami jakiej wytwórni nagrać materiał. „Monster Truck” – pierwsza EPka powstała w 2010, a rok później wydali The Brown EP.

Rok 2013 przyniósł same sukcesy: wygrana Juno Award w kategorii Breakthrough Group of the Year, występ na Download Festival oraz europejska trasa z Vista Chino. Ten rok to również wydanie albumu Furiosity, który uplasował się na 13 miejscu Billboardu wśród kanadyjskich albumów.

Bilety w cenach (dostępne na www.livenation.pl):
Trybuny 171 – 199 PLN
Golden Circle 210 PLN
Płyta 171 PLN
Niepełnosprawni 171 PLN