Nneka w Gdańsku i Warszawie

Nigeryjska wokalistka Nneka wystąpi 19 kwietnia w Gdańsku (klub B90) oraz 20 kwietnia w Warszawie (klub Proxima). Nneka to wokalistka soulowa, porównywana do Ms. Lauryn Hill i Erykah Badu.

Nneka Egbuna urodziła się i wychowała w miejscowości Warri leżącej w nigeryjskim regionie Delty. W wieku 19 lat wyjechała z Afryki rozpoczynając studia antropologiczne w Hamburgu. Wydany w 2005 roku debiutancki album „Victim of Truth” był połączeniem ponadczasowych rytmów, współczesnej technologii i XXI – wiecznej czarnej świadomości. Kolejny album z 2008 roku, „No Longer At Ease” zachwycił gwiazdę rocka Lenny Kravitza tak bardzo, że natychmiast zaangażował ją do towarzyszenia mu na trasie. W roku 2010 wybór utworów z obu albumów – w tym międzynarodowy hit „Heartbeat” skompilowano dla potrzeb jej amerykańskiego debiutu „Concrete Jungle”. Jej ostatni album „Soul is Heavy” to zbiór piętnastu utworów napisanych i nagranych przez okres trzech lat po wydaniu „No Longer At Ease”, wiele z nich skomponowanych po powrocie do Nigerii.

Twórczość Nneki to mieszanka wielu stylów muzycznych, odnajdziemy tutaj reggae, hip-hop, nowoczesny R’n’B, staromodny soul, afrobeat, a nawet blues. Już na wiosnę pojawi się EPka zatytułowana „My Fairy Tales” zapowiadający nowy album, który ma ukazać się pod koniec 2015 roku.

Bilety:
I pula 80 zł do 28 marca
II pula 100 zł od 1 marca

Sprzedaż: bileterie EMPiK, sklepy Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem eBilet, Biletomat oraz tickets.soundrive.pl.