Procol Harum w Szczecinie i Katowicach

Brytyjska grupa Procol Harum zagra 13 października 2017 r. w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku.

Płyta nosi tytuł „Novum” i ukazał się się 21 kwietnia 2017 roku. Nagrali ją Gary Brooker (wokal, fortepiano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Album poprzedzi singel z piosenką „Sunday Morning”, który zadebiutował 7 kwietnia.

– Wierzę, że to jedna z najlepszych płyt w całej historii Procol Harum. Zresztą, sami posłuchajcie – zachęca Gary Brooker 71 letni lider Grupy. Manegement Zespołu zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50-cio lecie nagrania ich największego singla z hitem „A Whiter Shade Of Pale”. Europejska trasa rozpoczęła się w marcu 2017 r w Wielkiej Brytanii i miała zakończyć się koncertem 5 października na Malcie. Jednakże dzięki usilnym staraniom Impresariatu edma.art, po kilkutygodniowych negocjacjach udało się namówić Procol Harum na przedłużenie europejskiego tour’u i zagranie dwóch ostatnich koncertów w Polsce. Ku radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów Zespołu, będzie można Procol Harum zobaczyć i usłyszeć na żywo 13 października w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku.