Rise Against w Warszawie

Grupa Rise Against zagra 10 czerwca 2015 roku w hali Torwar w Warszawie. Organizatorami koncertu będą agencja Prestige MJM i Rock Radio.

Rise Against to grupa grająca melodyjny hardcore. Zespół powstał w 1999 roku w Chicago i przez 15 lat swojej działalności zyskał miano jednego z najpopularniejszych wykonawców w swoim gatunku. Do Polski Amerykanie przyjadą promować swój najnowszy album „The Black Market”.

Najnowsza płyta Rise Against powstawała od stycznia do marca 2014 roku przy współpracy z dwójką producentów – Billem Stevensonem i Jasonem Livermorem. Jak przekonują muzycy, różni się ona od wcześniejszych albumów zespołu. W ocenie ekspertów album „The Black Market” jest wyrazem dojrzałości zespołu, którą grupa osiągnęła przez 15 lat swojej działalności.

Warto podkreślić, że popularność Rise Against rosła wraz z każdą kolejną produkcją. Wystarczy przypomnieć, że wydany w 2006 roku czwarty album „The Sufferer and the Witness” zajął wysoką 10. pozycję na liście najlepiej sprzedających się płyt według magazynu Billlboard. Kilka utworów z tej płyty zostało wykorzystanych w kultowych grach komputerowych (Need For Speed: Underground 2, FlatOut 2, MX vs ATV Unleashed, Burnout 3: Takedown). Podobnie było zresztą w przypadku piosenek z innych albumów, z których korzystali twórcy takich gier jak: Colin McRae: Dirt 2, Madden NFL 07 , Tony Hawk’s Underground, Tony Hawk’s American Wasteland, Guitar Hero: Warriors of Rock, The Sims 3.

Jednak to „The Black Market” jest uważany za najbardziej osobistą produkcję zespołu. Jej ostateczny kształt zaskoczył samych twórców. – Stworzyliśmy coś zupełnie innego i bardzo istotnego – podkreślają muzycy.

Koncert Rise Against odbędzie się 10 czerwca 2015 roku. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, Eventim.pl, eBilet.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy już we wtorek, 2 grudnia, o godzinie 16:00. I ważna informacja. Tylko do 24 grudnia bilety będzie można nabywać w promocyjnych cenach o 20 złotych taniej!