Rival Sons wystąpią z Deep Purple w Łodzi

Amerykanie z Rival Sons wystąpią 25 października w łódzkiej Atlas Arenie przed Deep Purple.

Muzyka Rival Sons często porównywana jest do blues rocka granego na przestrzeni lat pięćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dziennikarz BBC, recenzując ich przedostatni album, opisał brzmienie Rival Sons jako elektryzującą mieszankę Led Zeppelin, Free, Bad Company, Deep Purple, The Doors i tuzina innych. Jednocześnie amerykanie grają krwistego rocka według własnej receptury i zdobywają tym coraz większą rzeszę fanów!

Deep Purple
+ Rival Sons

25.10.2015, Łódź, Atlas Arena
Otwarcie bram – 18:30
Start koncertu – 20:00

Bilety do nabycia na www.shop.metalmind.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl; www.ticketportal.pl; www.biletin.pl

Zespół Rival Sons został założony w 2009 roku kiedy Scott Holiday, poszukujący nowego wokalisty, trafił na Jay’a Buchanana. Dla Jay’a był to pierwszy rockowy zespół, z którym przyszło mu występować. Do tamtej pory był muzykiem bluesowym i traktował udział w grupie Holiday’a jako swój projekt poboczny. Sukces pierwszego, wydanego własnym nakładem albumu „Before The Fire” zaskoczył go. Grupa zaczęła pojawiać się na scenie jako support AC/DC, Alice Cooper czy Kid Rocka. W 2010 roku zespół wydał EPkę, którą zainteresowała się wytwórnia Earache Records, co zaowocowało kontraktem muzycznym i albumem „Preassure & Time”. W lutym 2011 roku muzycy zadebiutowali w Europie w klubie Barfly w londyńskim Camden, zaczynając europejską trasę, na której większość koncertów została wyprzedana. Drugi krążek znalazł się na pierwszym miejscu Amazona i na 19 miejscu na liście Billboard. Okładkę tej płyty zaprojektował Storm Thorgerson, artysta pracujący z takim zespołami jak Pink Floyd, Led Zeppelin czy Genesis. Na specjalne życzenie wokalistki Evanescence, Rival Sons supportowali grupę podczas ich trasy pod koniec 2011 roku.

Czwarty album amerykanów „Head Down” ukazał się we wrześniu 2012. Do współpracy zaproszony został Vance Powell (Jack White, The Racounteurs). W styczniu 2014 roku zespół wrócił do studia w Nashville. Producentem, jak przy drugim albumie, został Dave Cobb. W czerwcu płyta „Great Western Vaklyrie” trafiła na półki sklepowe. Kariera zespołu nabiera tempa. O tym dlaczego są tak dobrze przyjmowani w Stanach i Europie będziemy mogli przekonać się osobiście już w październiku.