Roxette na warszawskim Torwarze

Szwedzka grupa Roxette zagra 22 czerwca 2015 na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie się w ramach podsumowania 30-letniej kariery Roxette jako, że w 2016 roku przypada 30 rocznica ich istnienia. Dlatego właśnie trasa została nazwana „XXX – The 30th Anniversary Tour”.

Minęło 25 lat od przełomowego singla Roxette „The Look” który zdobył pozycję # 1 na Billboard Singles Chart (marzec 1989). „Listen To Your Heart”, „It Must Have Been Love” i „Joyride” również zdobyły pozycje # 1 w USA, dzięki czemu Roxette stało się jednym z największych zespołów popowych naszych czasów.

Roxette sprzedał ponad 75 milionów albumów – a ta liczba zwiększa się codziennie. Z ich imponującą kolekcją przebojów duet rządził na listach przebojów przez całe lata 90-te.

Po długiej przerwie, w trakcie której Marie Fredriksson wracała do zdrowia po walce z nowotworem, razem z Per Gessle powrócili na scenę w roku 2011. Wraz z nowym albumem „Charm School” i singlem “She’s Got Nothing On (But The Radio)” Roxette ponownie zajęło wysokie pozycje na lista przebojów. Zagrali 153 koncerty dla 1,5 miliona fanów na całym świecie podczas trasy koncertowej promującej.

W październiku 2014 Roxette wyruszył w zupełnie nową trasę po Rosji, krajów bałtyckich i Finlandii, a w lutym zagrają jeszcze 7 koncertów w Australii i Nowej Zelandii.

Bilety w sprzedaży od 12 Listopada na www.Livenation.pl