Simply Red na warszawskim Torwarze

Brytyjczycy z Simply Red zagrają światową trasą koncertową z okazji 30. lecia swojego istnienia. 24 października 2015 wystąpią na Torwarze w Warszawie.

Na scenie od 1985 roku z przełomowym albumem ‘Money’s To Tight To Mention’ Simply Red wydało ciąg fantastycznych albumów, które definiują brytyjski R&B na przestrzeni lat 1980 i 1990, wprowadzając radość do muzyki soul i charakterystyczny głos Micka Hucknalla.

Teraz znowu razem Simply Red przechodzi coś w rodzaju renesansu jako jeden z największych brytyjskich zespołów. Simply Red jest przykładem dla wielu młodych artystów, którzy czerpią z ich wielkiej twórczości.

Zespół zakończył swoją pierwotną, nieprzerwaną przez 25 lat historię muzyczną koncertem w londyńskiej O2 Arena w 2010 roku. Teraz jednak nadszedł czas, aby wkroczyć z powrotem na scenę – razem. „Lubię rocznice, a ta jest wielka”, mówi Mick Hucknall: „Czuję, że to dla nas dobry i odpowiedni moment”.

Bilety trafią do sprzedaży w sobotę 8 listopada o godz. 9:00 na www.Livenation.pl

Sprzedali 60 milionów płyt na całym świecie, Simply Red mają na swoim koncie ponadczasowy katalog muzyczny, który zawiera przeboje „Holding Back The Years”, „If You Do not Know Me By Now”, „Something Got Me Started”, „Right Thing”, „Stars „,” Fairground „, “The Air That I Breathe” and ” Sunrise „.

Simply Red to: Mick Hucknall (wokal), Ian Kirkham (saksofon), Kenji Suzuki (gitara), Steve Lewinson (bas), Dave Clayton (keyboards), Roman Roth (perkusja) i Kevin Robinson (trąbka i flet).