Suicide Silence we Wrocławiu i Poznaniu

Deathcore’owa grupa Suicide Silence zagra dwa koncerty w Polsce – 10 sierpnia we Wrocławiu – klub Liverpool Alibi i 11 sierpnia w Poznaniu – klub Pod Minogą.

Suicide Silence to zespół deathcore’owy, powstały w 2002 roku w Riverside, w Kalifornii. Do dziś muzycy nagrali cztery albumy studyjne i dwie EPki. Polscy fani mieli już okazję widzieć ich na żywo w kraju podczas trasy promującej album „The Black Crown”. Był to ostatni występ, na którym mieli możliwość zobaczyć zespół w składzie z charyzmatycznym frontmanem Mitchem Luckerem, który zmarł w 2012 roku w wypadku motocyklowym. Po tym zdarzeniu Amerykanie zawiesili działalność na prawie rok. W październiku 2013 roku po długim oczekiwaniu fanów ogłoszono, ze zespół wraca do koncertowania z nowym wokalistą, a w planach mają nowy materiał. Mitcha Luckera zastąpił Hernan „Eddie” Hermida z All Shall Perish, a już w lipcu 2014 ukazała się ostatnia płyta – „You Can’t Stop Me”.

Podobnie jak kiedyś nie do pomyślenia był komercyjny powrót Alice In Chains, tak Suicide Silence śmiało zadebiutowali z nowym frontmanem albumem „You Can’t Stop Me”, mając w pamięci ogromną tragedię. Fani słynnego zespołu z południowej Kalifornii zademonstrowali swoją lojalność i niezachwiane wsparcie, gdy pojawił się ich czwarty album, wyprowadzając go na 16 pozycję na liście Billboard 200 z ilością ponad 15000 sprzedanych egzemplarzy już w pierwszym tygodniu od premiery. Płyta nadal przenika do serc i umysłów metalowej subkultury, a Sirius XM’s Liquid Metal grał go częściej niż jakikolwiek inny album w 2014 roku.

21 grudnia 2012 odbył się koncert wspomnieniowo-charytatywny poświęcony pamięci Luckera, którego celem było wsparcie finansowe jego córki. Na koncercie wystąpili znani muzycy, m.in. Tim Lambesis, Max Cavalera, Robert Flynn, Randy Blythe, którzy wykonywali największe hity zespołu. Zapis koncertu został udostępniony w internecie oraz wydany jako “Suicide Silence – Ending Is The Beginning: The Mitch Lucker Memorial Show.”

Obecny skład zespołu:
Hernan „Eddie” Hermida – wokal
Chris Garza – gitara elektryczna
Mark Heylmun – gitara elektryczna
Daniel Kenny – gitara basowa
Alex Lopez – perkusja

Kiedy: 10 sierpnia (poniedziałek) 2015
Gdzie: Wrocław @ Liverpool Alibi
Bilety: 50 zł ( I Pula), 60 zł (II Pula), 70 zł w dniu koncertu
Dystrybucja: 50zł – pwevents.pl, 60zł – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat

Kiedy: 11 sierpnia (wtorek) 2015
Gdzie: Poznań @ Pod Minogą
Bilety: 50 zł ( I Pula), 60 zł (II Pula), 70 zł w dniu koncertu
Dystrybucja: 50zł – pwevents.pl, 60zł – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat