The Gaslight Anthem po raz pierwszy w Polsce

Grupa The Gaslight Anthem dowodzona przez Briana Fallona formacja zagra w Polsce po raz pierwszy w swojej historii! Koncert odbędzie się w warszawskiej Proximie 17 czerwca 2015.

Zespół The Gaslight Anthem powstał w 2007 roku w New Jersey i od tego czasu wydał pięć albumów. Pierwsze krążki („Sink or Swim” z 2007 roku, „”The ’59 Sound” z 2008 i „American Slang” z 2010) zebrały świetne recenzje i przyniosły zespołowi rozpoznawalność. Jednym z największych sukcesów w historii The Gaslight Anthem była z pewnością czwarta płyta – „Handwritten” (2012) – która w kilku krajach dotarła do zestawień najlepszej sprzedaży (w pierwszym tygodniu po wydaniu). The Gaslight Anthem w swojej twórczości łączą wiele wpływów – od punk rocka, przez „stadionowego” rocka, po blues, folk czy pop. Kolejną granicę stylistyczną muzycy pokonali najnowszym albumem – „Get Hurt” to najbardziej eklektyczny album w ich karierze! Jak mówił Brian Fallon: „Nie było do końca jasne, kiedy zaczęliśmy pracę nad płytą, w którym idziemy kierunku. Wiedzieliśmy, ze musimy coś zmienić (…). W obszarach, po których poruszaliśmy się przy poprzednich albumach nie było już niczego ciekawego do powiedzenia czy zrobienia”. Produkcją albumu zajął się Mike Crossey, który współpracował już z Arctic Monkeys czy The 1975, który zachęcił zespół do eksperymentów. Album „Get Hurt” ukazał się w sierpniu ubiegłego roku i od tego czasu zespół intensywnie koncertuje w ramach jego promocji.

Bilety na pierwszy koncert The Gaslight Anthem pojawią się w sprzedaży 19 marca. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.