The Menzingers w Warszawie

Amerykański zespół The Menzingers zagra koncert 17 sierpnia 2015 w klubie Hydrozagadka w Warszawie.

The Menzingers to jedna z podpór wytwórni Epitaph. W 2012 ukazał się ich długogrający debiut dla tego labela – „On The Impossible Past”. Znany z Bad Religion Brett Gurewitz, założyciel tej legendarnej wytwórni, podpisanie kontaktu z The Menzigners skomentował następująco: „Ci muzycy wykonują takiego punk rocka, na jakim się wychowywałem. To niesamowicie utalentowani songwriterzy.” Przed wydaniem „On The Impossible Past” pochodząca z Pensylwanii formacja miała na koncie dwa krążki nagrane dla niezależnych wytwórni. To jednak trzecia płyta przyniosła Amerykanom uznanie, na jakie w pełni zasługują i właśnie w ramach promocji tego krążka zespół wystąpił na Jarocin Festiwalu w 2013 roku.

W kwietniu 2014 roku premierę miał najnowszy album The Menzingers, „Rented World”. To wciąż punk, z którego zespół jest znany, ale słychać tu także inspiracje sceną emo, grungem i post-rockiem. Krążek wyprodukował Jonathan Low, kojarzony ze współpracy z The War On Drugs, Sharon Von Etten czy The National. Materiał promował m.in singiel „I Don’t Wanna Be An Asshole Anymore”.

Bilety na koncert The Menzingers wkrótce trafią do sprzedaży. Dostępne będą na www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.