Today Is the Day w Warszawie

Grupa Today Is the Day zagra 12 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka. Ich eksperymentalny terror noise-metal w amerykańskim wydaniu to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów takich składów, jak choćby Neurosis, Cult of Luna czy Napalm Death. Zespół ten, od ponad 20 lat, przełamuje schematy na scenie hardcorowej i metalowej.

TODAY IS THE DAY (USA)
12 czerwca Hydrozagadka / Warszawa
Bilety: 49 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,253.html) / 54 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)

Today Is the Day powstał w 1992 z inicjatywy Steve`a Austina, którego riffy to niesłychana fuzja eksperymentalnych dźwięków. Muzyka ekipy rodem z Nashville to nietuzinkowy mariaż metalu, noise’u, psychedelii i rocka w wyjątkowo perfidnym wydaniu.

Po ponad dwóch dekadach na scenie TITD są postrzegani przez fanów za jedną z najbardziej unikalnych i wpływowych formacji gitarowej ekstremy na świecie. W trakcie swojej długoletniej historii mogą pochwalić się współpracą z takimi wytwórniami, jak: Relapse Records oraz (Noise) Amphetamine Reptile oraz muzykami tej klasy co Brann Dailor (Mastodon), Bill Kelliher (Mastodon), czy Marshall Kilpatrick (The Esoteric).

Po kilku latach przerwy Amerykanie z Austinem na czele powracają do Polski, żeby zagrać swój jedyny koncert w warszawskiej Hydrozagadce, który odbędzie się już 12 czerwca.