W.A.S.P. w Warszawie

Grupa W.A.S.P. zagra 25 listopada 2017 r. w warszawskim klubu Progresja. Jako support zobaczymy Beast In Black.

W.A.S.P. (USA) hard rock, heavy metal:
W 1982 roku, czyli równo 35 lat temu, charyzmatyczny nowojorczyk Blackie Lawless (naprawdę Steven Duren, mający wcześniej krótki flirt z New York Dolls) założył w Los Angeles zespół W.A.S.P. Parę lat później kapela miała już na swoim koncie złote i platynowe płyty, stanowiła awangardę melodyjnego rocka/hard rocka/metalu rodem z Kalifornii, a muzycy mieli reputację wariatów (rzucali w publikę surowym mięsem i pili krew), degeneratów i zboczeńców, których interesują tylko alkohol, narkotyki i łatwe dziewczyny, konsumowane w dużych ilościach. Od lat ten sposób życia W.A.S.P. nie dotyczy. Nie tylko dlatego, że zmienił się skład, i to nie raz, lecz głównie dlatego, że Blackie przeszedł nawrócenie religijne i jego postępowanie determinowane jest dekalogiem. Sorry, taki mamy klimat, że „Animal (Fuck Like A Beast)” na żywo już nie usłyszycie. Ale głos lider zespołu wciąż ma jedyny w swoim rodzaju, a i umiejętności pisania dobrej muzyki mu nie odebrano, czego dowodem znakomicie przyjęty album „Golgotha” z 2015 roku.

Rok 2017 to nie tylko rocznica powstania W.A.S.P. To również ćwierćwiecze kultowej płyty „The Crimson Idol”, koncepcyjnego wydawnictwa, którym Blackie udowodnił światu, że o poważnych sprawach też pisać umie. Do tego w studiu miał wsparcie świetnego perkusisty Frankiego Banalli. Z okazji jubileuszu W.A.S.P. wykona na najbliższej trasie koncertowej płytę „The Crimson Idol” w całości! Do tego w setliście znajdą się trzy piosenki, które w zamyśle Lawlessa miały trafić na album, lecz ostatecznie się na nim nie znalazły. Opowieść o gwieździe rocka Jonathanie to nie wszystko. Blackie z kapelą podzieli koncert na dwa sety. W drugim zabrzmią największe hity W.A.S.P. z „Blind In Texas” i „I Wanna Be Somebody” na czele. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe przeżycie dla fanów zespołu.

Beast In Black (Finlandia) heavy metal:
Zanim scenę Progresji obejmie we władanie Blackie Lawless, aby odtworzyć na żywo kultowy album „The Crimson Idol”, zagości na niej więcej niż obiecujący heavymetalowy kwintet ze stolicy Finlandii. Beast In Black to na scenie jeszcze malutkie dzieciątko, bo skończyło w 2017 roku ledwie dwa latka. Ale jego założyciel, gitarzysta i wokalista Anton Kabanen, już trochę doświadczenia ma, bo wcześniej był muzykiem formacji Battle Beast.

Beast In Black ma na koncie supportowanie słanych rodaków z Nightwish, a w zanadrzu debiutancki album „Berserker”, który nakładem Nuclear Blast ukaże się w listopadzie 2017 roku. Muzyka ma być w stylu tej, którą Anton pisał na pierwsze trzy płyty Battle Beast. Inspiracją dla debiutanckiego albumu formacji była japońska manga i anime o tytule „Berserk”.

Zagrają:
W.A.S.P. (USA) hard rock, heavy metal
+
Beast In Black (Finlandia) heavy metal

Kiedy: 25 listopada (sobota) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)