Chemia i OCN: The One Inside Poland Tour II

Dzisiaj, koncertem w Rzeszowie startuje wspólna trasa grup Chemia i OCN – The One Inside Poland Tour II. Podcza tour zespoły odwiedzą 14 miast.

Chemia zapowiada drugą trasę promującą ich najnowszy album „The One Inside”, która zacznie się już w lutym, niedługo po ich koncercie przed Deep Purple w Poznaniu (13 luty – Hala Arena). Koncerty, obejmą kilkanaście miast, w dużej części nie odwiedzonych wcześniej przez zespół. Głównym partnerem Chemii w zbliżającej się trasie jest znany zespół rockowy OCN (dawniej Ocean). Chemia i OCN to zespoły, które stawiają sobie podobne cele. Rozwijają swoje kariery nie tylko w Polsce ale także za granicą i na tym polu odnotowały już spore/pierwsze sukcesy. Łączy ich także zamiłowanie do rocka co prawda o różnej mocy ale z ogromnym znaczeniem melodii śpiewanych również po angielsku, przez charyzmatycznych wokalistów.

Oprócz tego, zespół podzieli scenę z innymi znanymi polskimi grupami rockowymi. Między innymi będzie to Hunter, Jelonek, V8 i na tym podobno nie koniec. W każdym z miast zagra również lokalny support.

Krążek Chemii „The One Inside” wydany został zeszłej jesieni. Po sukcesach singli „Hero”, „Bondage of love” oraz udanych koncertach w Kanadzie, zespół zdecydował się na kolejną trasę po Polsce. W kwietniu Chemia ponownie wybiera się do studia Briana Adamsa do Vancouver, aby tam zarejestrować materiał na kolejną płytę, która prawdopodobnie ukaże się w Polsce jeszcze w tym roku. Podczas zbliżającej się trasy, oprócz sprawdzonego już materiału, Chemia zaprezentuje kilka wybranych, najnowszych, nigdzie nie prezentowanych wcześniej utworów.

Przełomowy w karierze zespołu OCN okazał się konkurs zorganizowany przez jeden z największych europejskich festiwali, węgierski Sziget. Wraz z początkiem 2013 roku zespół dołączy do światowego katalogu artystów firmy Warner Music Group. Międzynarodowy kontrakt uwzględnia wydanie pierwszej angielskojęzycznej płyty zespołu pod tytułem „Waterfall”.

28.02 – Rzeszów // Wtwórnia + *Jelonek* *
01.03 – Kielce // Woor *
07.03 – Wrocław // Alibi *
08.03 – Legnica // Spiżarnia *
13.03 – Gdynia // Ucho *
14.03 – Łomża // Pop Art *
15.03 – Białystok // ACK Sepularium *
16.03 – Poznań // Eskulap + *Hunter* (bez OCN)
20.03 – Warszawa // Progresja + V8 (bez OCN)
21.03 – Szczecin // Rockerclub *, **
22.03 – Stargard Szczeciński // Rock House Club *
27.03 – Bielsko Biała // Rudeboy Club *
28.03 – Sosnowiec // 2doors *
29.03 – Katowice // 2B3 Club *

* – Bilety dostępne od 31.01 w sieci sprzedaży TicketPro, Media Marktach, Saturnach i Empikach oraz w klubach, wejście do klubów od godz. 19.00, start koncertów 19.30
** – Weście do Rockerclub w Szczecinie od godz. 18.00, start koncertów o godz. 18.30.