Dzicz 2014: Furia, Witchmaster, Thy Worshiper, Rogi

W listopadzie odbędzie się trasa Dzicz 2014, podczas której Furia, Witchmaster, Thy Worshiper i Rogi zagrają w sześciu polskich miastach.

06.11 – Kraków, Fabryka
07.11 – Lublin, Graffiti
08.11 – Warszawa, Hydrozagadka
09.11 – Bydgoszcz, Estrada
10.11 – Gdynia, Ucho
11.11 – Olsztyn, Underground
12.11 – Łódź, Luka
13.11 – Poznań, U Bazyla
14.11 – Wrocław, Liverpool
15.11 – Katowice, Prokultura

bilety: 40 PLN / 45 PLN

Black metalowa Furia podczas trasy promować będzie swój najnowszy album „Nocel”, który ukaże się jesienią nakładam Pagan Records. Zapowiedzią płyty jest udostępniony do odsłuchu utwór „Zamawianie Drugie”:

WITCHMASTER – niewątpliwie najbardziej obskurny i obsceniczny black/thrash metalowy zespół powstały na polskiej ziemi. Sceniczna Bestia o czterech głowach – Kali, Reyash, Bastis i Inferno – muzyką zabija księdza w pięć, a pozera w trzy sekundy. Dzicz 2014 to okazja do promocji pierwszej od pięciu lat płyty ‘Antichristus Ex Utero’. Jej premiera 28. października, nakładem francuskiej Osmose Productions.

Z kolei Thy Worshiper zaprezentuje materiał z ostatniego, bardzo dobrze przyjętego materiału „Czarna Dzika Czerwień”, jak i z fragmentów kultowej „Popiół (Introibo ad Altare Dei)”

ROGI – one man army of doom, jak określa swój projekt Bartek Rogalewicz, były gitarzysta awangardowo-grindcore’owej supergrupy NYIA. ROGI to jedna osoba grająca jednocześnie na perkusji i skrajnie przesterowanej gitarze, w towarzystwie opętańczych krzyków. Ogień, który koi to, czego nie dostrzegają leki.