Kult Akustik 2019

Kult wyrusza w trasę „bez prądu”. Formacja Kazika Staszewskiego ogłosiła daty koncertów, które odbędą się w ramach trasy Kult Akustik 2019.

Cykl występów rozpocznie się 19 stycznia w Klubie Stodoła. Zespół zaplanował łącznie 12 koncertów w 10 polskich miastach. Bilety na wydarzenia są już dostępne w sprzedaży!

Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

W styczniu oraz lutym 2019 Kult po raz kolejny zaprezentuje fanom swoje najważniejsze utwory w akustycznych aranżacjach.

Lista koncertów w ramach trasy Kult Akustik 2019:
19 stycznia – Klub Stodoła, Warszawa
20 stycznia – Centrum Spotkania Kultur, Lublin
1 lutego – Wytwórnia, Łódź
2 lutego – Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
3 lutego – Aula Mickiewicza, Poznań
15 lutego – Sala Audytoryjna WCK, Wrocław
17 lutego – Katowice Miasto Ogrodów, Katowice
21 lutego – CKK Jordanki, Toruń
22 lutego – Klub Stodoła, Warszawa
23 lutego – Klub Stodoła, Warszawa
24 lutego – Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
25 lutego – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Szczecin